شاید برایتان عجیب باشد، که از سال ۲۰۲۰ به بعد، سرعت رشد علم، هر روز دو برابر می شود و این آمار بسیار تکان دهنده است و باید خود را برای این اتفاق آماده کنیم. داشتن وب سایت یکی از آن کارهایی است که با انجام دادن آن، می توانیم امیدوار باشیم که در سال ۲۰۲۰ کسب و کاری پایدار و پررونق خواهیم داشت. در این مقاله قصد داریم به این بحث بپردازیم که چرا باید وب سایت داشته باشیم؟ و اصلاً چرا داشتن وب سایت انقدر حائز اهمیت است؟ بگذارید این مطلب را با یک سوال شروع کنیم. به نظر شما در حال حاضر اگر فردی یک محصول نیاز داشته باشد، از چه راهی آن را جستجو می کند؟

بله درست حدس زدید، بهترین و سریع ترین راه، گوگل است. گوگل فقط وب سایت هایی که مرتبط با درخواست ما هستند را به ما پیشنهاد می دهد.

و به لطف گوگل و وب سایت هایی که در سطح اینترنت وجود دارند، دیگر نیازی نیست در گرما و سرما، همین طور در شلوغی و ترافیک، برای پرسیدن قیمت یک گوشی موبایل به مغازه های مختلف برویم و ساعت ها وقت خود را تلف کنیم. براحتی و فقط در چند دقیقه می توانیم، یک لیست بلند بالا از موبایل های موردنظر خود را در اختیار داشته باشیم و با خیال راحت آن ها را با هم مقایسه کرده و محصول مورد نظر خود را خریداری کنیم.

با توجه به این موضوع اگر وب سایت نداشته باشیم، به راحتی مشتریانی که از طریق اینترنت خریدشان را انجام می دهند (که هر روز هم بر تعداد آن ها افزوده می شود) را از دست خواهیم داد.

در ادامه چند دلیل دیگر از  اهمیت داشتن وب سایت را با هم بررسی خواهیم کرد:

 

محدودیت زمانی و مکانی وجود ندارد

یکی از مهمترین فواید داشتن وب سایت این است که مشتریان و طرفداران شما در هر زمان و در هر مکانی می توانند از خدمات و محصولات شما استفاده کنند. اگر یک شرکت وب سایت نداشته باشد، در بهترین حالت ممکن محدود به شهر خود است و مشتریان فقط در ساعات اداری می توانند از خدمات آن استفاده کنند. اما اگر همین شرکت به قوت خود باقی بماند و علاوه بر آن یک وب سایت هم داشته باشد، می تواند طیف وسیعی از مخاطبان را از کل کشور، جذب کند و مشتریان در هر ساعت از شبانه روز بتوانند از خدمات و محصولات آن استفاده کنند.

مشتریان قدرت انتخاب بیشتری دارند

تصور کنید ما به یک لپ تاپ نیاز داریم و برای رفع نیاز خود به یک مغازه مراجعه می کنیم. به نظر شما آن مغازه دار، چقدر وقت و حوصله دارد تا درباره مدل ها و امکانات مختلف لپ تاپ ها برای ما توضیح دهد؟؟ به نظر من اگر آن فرد هرچقدر هم مشتری مدار باشد، شاید بتواند درباره ۱۰ لپ تاپ برای شما توضیح دهد و بعد هم دیگر لبخندی بر لب نداشته باشد! اما شما به راحتی می توانید به یک سایت (فروشگاه اینترنتی) مراجعه کنید و در کسری از ثانیه، بی نهایت لپ تاپ را با جزئیات کامل مشاهده کنید و تا هر زمان که دوست داشتید، این اطلاعات را مطالعه کرده و محصول ایده آل خود را تهیه کنید.

افزایش اعتبار شما به واسطه داشتن سایت

داشتن وب سایت و ساخت سایت می تواند برای شرکت یا شخص شما اعتبار مضاعف ایجاد کند و سبب می شود تا مشتریان شما اعتماد بیشتری به شما داشته باشند. و حتی زمانی که کارت ویزیت خود را به مشتریان تان می دهید و آن ها بر روی کارت ویزیت شما آدرس وب سایت شما را مشاهده می کنند، حس خوبی دریافت می کنند و احساس می کنند که از یک شرکت بزرگ و معتبر، خدمات دریافت کرده اند و همین امر باعث می شود تا مشتریان دوآتیشه ای برای خود بسازید.

اجاره مغازه تان بسیار کاهش پیدا می کند

اگر شما یک مغازه به صورت فیزیکی داشته باشید و محصولات خود را در آن قرار دهید، در رویایی ترین شرایط، ماهانه دو میلیون تومان باید، مبلغی به عنوان اجاره پرداخت کنید. اما اگر یک وب سایت داشته باشید، به راحتی و با پرداخت سالانه بین ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان، می توانید محصولات خود را به فروش برسانید و پس از گذشت مدت زمانی، می توانید چند برابر درآمد مغازه فیزیکی تان را کسب کنید.

 

جمع بندی این مقاله:

هر شخصی فارغ از این که چه شغلی دارد، برای این که دیده یا شنیده شود، باید یک وب سایت داشته باشد و هر کسب و کاری (سنتی) اگر به یک کسب و کار اینترنتی تبدیل نشود و از اهمیت داشتن وب سایت غافل باشد بزودی با شکست مواجه خواهد شد.

کلام آخر: همه ی کسب و کارها را می توان به کسب و کار اینترنتی تبدیل کرد (بی شک دلیل رشد روزافزون خیلی از شرکت های بزرگ در جهان، فعالیت در فضای مجازی است) حتی خیلی از شرکت ها و کسب و کارهایی که هزینه طراحی سایت برای آن ها بالا می باشد یا نیروی کافی برای طراحی سایت ندارند به راحتی می توانند با استفاده از سایت ساز ها وب سایت خود را با کمترین هزینه و بدون داشتن دانش برنامه نویسی طراحی نمایند..

کاربران عزیز پانداز، از شما بسیار ممنونیم که صبر و حوصله به خرج دادید و تا انتهای این مقاله همراه ما بودید.